گالوانیزه گرم یک فرآیند توسعه برای جلوگیری از زنگ زدن فولاد و آهن است. این روش به نسبت سایر روش های پوشش دارای مزایایی می باشد .که در ادامه این نوشته سایت گالوانیزه گرم آذر تیمور به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 

مزایای گالوانیزه گرم

1 – عمر طولانی

یکی از مزیت های گالوانیزه گرم ماندگاری آن برای بیش از 50 سال است البته این مورد به محیطی که در آن استفاده می شود نیز وابسته می باشد واما در نهایت نیز تعمیر و بازساز یآن به فرآیند پیچیده نیاز نداشته و آسان می باشد .

2 – هزینه ابتدایی رقابتی

استفاده از گالوانیزه گرم به نسبت سایر روش های پوشش از هزینه ی کمتری برخوردار بوده و مقرون به صرفه می باشد .علت آن نیز سادگی آن می باشد .زیرا برای مثال روشی مثل نقاشی بسیار کار فشرده تری در مقایسه با روش گالوانیزه گرم می باشد و به مکانیزم پیچیده تری نیاز دارد.

3 – پایین ترین هزینه مادام العمر

هزینه اولیه کم و عمر طولانی گالوانیزه مناسب ترین و اقتصادی روش حفاظت از فولاد برای مدت طولانی می باشد . همچنین گالوانیزه گرم از هیچ هزینه تعمیر و نگهداری و یا هزینه بسیار کمی برخوردار است . همچنین این روش همیشه در دسترس بوده و دارای مشکلاتی مانند محدودیت های امنیتی نمی باشد.

4 – قابلیت اطمینان

روند گالوانیزه گرم ساده بوده و به راحتی قابل کنترل می باشد . ضخامت پوشش روی منظم ، قابل پیش بینی و به راحتی قابل کنترل است. گالوانیزه گرم یکی از چند پوشش است که به طور کامل توسط استاندارد بریتانیا (BS EN ISO 1461) تعریف شده است. برای پوشش لوله گالوانیزه و لوله گلخانه و لوله قزوین استفاده میشود.

5 – سرعت

پوشش کامل با روش گالوانیزه گرم به زمان حدودا یک ساعت نیاز دارد که نشان دهنده سرعت این روش می باشد .برای مثال پوشش با استفاده از رنگ به یک هفته زمان نیاز دارد.

6 – پوشش مستحکم

گالوانیزه گرم روش منحصر بفرد می باشد .با این روش فولاد با روی پیوند می خورد هیچ فرآیند پوشش دیگر دارای این ویژگی نمی باشد. نتیجه پوشش به وسیله گالوانیزه گرم فولادی با مقاومت بالا در برابر آسیب های مکانیکی در طول حمل و نقل ، نگهداری ، ساخت و ساز می باشد که این ویژگی موجب می شود بتوان این قطعات را به سراسر جهان ارسال کرد .

7 – پوشش کامل

با فرو بردن فولاد در روی مذاب ، تمام قسمت های سطح فولاد پوشش داده می شود داخل، خارج، گوشه ها و شکاف های باریک که در روش های دیگر سخت یاغیر ممکن خواهد بود در روش گالوانیزه گرم به راحتی پوشیده می شوند.

8- حفاظت به سه روش

پوششهای گالوانیزه به سه روش از فولاد محافظت می کنند:

محافظت در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب که موجب می شود این فرسودگی با سرعت بسیار آهسته تری انجام شود و از فولاد برای مدت طولانی محافظت می کند .

در این روش از هر ناحیه کوچک از فولاد در برابر حفاری، برش و یا آسیب تصادفی حفاظت می کند .

اگر ناحیه آسیب دیده بزرگتر باشد نیز این روش از زنگ زدگی فولاد جلوگیری می کند و به طور کامل از فولاد و آهن محافظت می کند .

9 – سهولت بررسی

فولاد گالوانیزه بعد از پایان مراحل گالوانیزه گرم به راحتی قابل بررسی می باشد ضخامت آن را براساس BS EN ISO 1461 سنجیده و با پروب های الکترونیکی اندازه گیری می شود .


دانستنی ها گالوانیزه ,پوشش ,فولاد ,هزینه ,قابل ,راحتی ,راحتی قابل ,نیاز دارد ,پوشش کامل ,باشد ضخامت ,قابل کنترل منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان برنامه نویسی اخبار نجاری و نساجی فروشگاه اینترنتی هدف هتل های تهران ماتیس پرورش دام و طیور خیابون Penelope20wl log