با استفاده از پتینه می توانید جلوه ای قدیمی به فضاها و دیوارهای ساختمان بدهید. در گذشته از گچ کاری به جای پاتینا استفاده می شد ، اما امروزه این شاخه بیشتر در ساخت نقاشی ساختمان استفاده می شود. پاتینا معمولاً روی رنگهای روغنی و پلاستیکی و همچنین رنگهای اکریلیک استفاده می شود. این طرح ها می توانند صاف یا مسطح یا برجسته باشند که بستگی زیادی به دکوراسیون داخلی خانه دارد.

پتینه کلاسیک یا مدرن؟

پاتینا به طور کلی به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم می شود. در نوع کلاسیک ، پتینه اغلب نمای قدیمی به فضای داخلی ساختمان می بخشد. در گذشته از نقش برجسته استفاده شده است که یکی از انواع کلاسیک است. در نوع پاتینای کلاسیک که به پتینه برگ طلایی معروف است ، از خمیر پتینه استفاده می شود و از رنگهای طلایی اغلب برای تزیین استفاده می شود.

در نوع دیگری از پتینه کلاسیک ، می توانید نقش آجر یا ترک های روی سطح و یا حتی آجرها را پیاده سازی کنید ، که با توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه که طرفداران خاص خود را دارد ، قابل اجرا است. با انجام پتینه و عتیقه می توانید بخشی از خانه یا حتی مبلمان خانه را عتیقه درست کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. برای این کار از روغن مخصوصی به نام Shapan استفاده می شود که روی سطح اعمال می شود.

در انواع مدرن تر این سبک می توان به انواع پوشش ابر و باد یا طراحی فرشته و آسمان اشاره کرد که می توان با استفاده از تکنیک های نقاشی ، طراحی چوب یا روکش نقره ای روی سطح کار استفاده کرد. محدودیتی برای پتینه کاری روی سطحی مانند کاغذ دیواری ، گچ ، سطوح قبلاً رنگی یا سطوح چوبی وجود ندارد. سرعت کار پتینه زیاد است و رنگ آن بوی بدی نمی دهد ، بنابراین انتخاب بهتری است.


دانستنی ها استفاده ,پتینه ,کلاسیک ,خانه ,طراحی ,انواع ,پتینه کلاسیک ,داخلی خانه منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
یو پی اس apc ملزومات برقی ارمغان بانو جون تفاسیر قرآنی اهل سنت به زبان فارسی tehranservic آرش اشاداد پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان ماه چت|چت ماه|چتروم ماه شهیده بی بی ملک ناروئی