انتخاب سیستم خنک کننده و گرمایش گلخانه مناسب برای تنظیم و حفظ دما ، رطوبت و تهویه هوا در اکثر گلخانه ها بسیار حیاتی و دائمی است. در این مقاله انواع سیستم های خنک کننده و گرمایش گلخانه ها از قبیل واحدهای بخاری گلخانه ای ، سیستم های تهویه مطبوع گلخانه ، econopecks ، Zent و امواج هوا را از نظر مصرف سوخت ، مزایا و ویژگی های آن بررسی می کنیم تا بتوانیم راهنمای خوبی در انتخاب صحیح باشیم سیستم گرمایش گلخانه بیایید ارائه دهیم

 

در گلخانه ها باید یک محیط کنترل شده با نور ، دما و رطوبت کافی برای رشد محصولات زراعی فراهم شود. درجه حرارت آنها بستگی به نوع محصول در حال رشد دارد. بیشتر محصولات در طول روز به دمای 21 تا 27 درجه سانتیگراد احتیاج دارند. در بعضی موارد ، رطوبت نسبی نیز باید کنترل شود. برای رشد برخی گیاهان نیز به دمای کم (به عنوان مثال 10 درجه سانتیگراد) احتیاج دارند.

 

اوپک گلخانه یک وسیله گرمایشی و خنک کننده است که در آن فرآیند احتراق توسط مشعل گاز در حالت گرمایش تشکیل می شود و یک یا چند فن هوای گرم را در اطراف ورق ها و لوله های گرم شده می وزند تا هوا را از طریق مجاری در تمام محیط گرم کند. در داخل توزیع کنید. در حالت خنک کننده ، اوپک به دو روش ساخته می شود.

 

در حالت اول با روش تبخیر مانند کولر آبی و با تزریق آب در معابر هوا از دستگاه ، عملیات خنک کننده هوا انجام می شود که در این حالت رطوبت هوای ورودی به سالن نیز افزایش می یابد. در حالت دوم ، گلخانه econopec دارای لوله های آب سرد است که در آن آب خنک شده توسط دستگاه دیگری مانند چیلر یا مینی چیلر در لوله های آن جریان پیدا می کند و فن با دمیدن هوا به دور لوله ها ، هوای سرد را در اطراف لوله ها قرار می دهد. با اضافه کردن تجهیزات رطوبت ساز به دستگاه econopeck گلخانه می توان این حالت را به طور دقیق تنظیم کرد.

 

گازهای احتراق از دو طریق قابل طراحی است. در حالت اول ، همه گازهای احتراق می توانند داخل سالن تخلیه شوند و در برنامه دوم می توان با هوادهی از محیط داخلی به فضای آزاد منتقل شد.

 

سیستم آب گرم گلخانه ای

این روش مانند دیگ با استفاده از دیگ بخار آب کار می کند ، که معمولاً چدن یا استیل است. آب داخل توسط مشعل گرم می شود و سپس توسط الکتروموتورهای آب داغ به گلخانه ها ارسال می شود. آب گرم توسط چند رشته مارپیچ یا پلی اتیلن ساده یا لوله گالوانیزه در امتداد گلخانه توزیع می شود. سپس آب خنک شده از طریق یک لوله به دیگ بخار گرما برگردانده می شود. برای تسهیل گردش آب در داخل گلخانه و دیگ بخار ، تجهیزات اتاق موتور معمولاً در اتاقی زیر سطح گلخانه ساخته می شوند.

 

در این روش با توجه به اینکه لوله های آب گرم روی زمین یا در نزدیکی زمین نصب شده اند ، سطح خاک تا حدی گرم می شود و هوای گرم آن به آرامی به سمت بالا حرکت می کند. در این شرایط فعالیت ریشه ها و رشد گیاهان افزایش می یابد و عملکرد بالاتری دارند. همچنین به دلیل توزیع یکنواخت آب گرم در سطح گلخانه ها ، فضای آنها به طور مساوی گرم می شود.

 

یک سیستم مرکزی معمولاً برای چندین واحد گلخانه نصب می شود ، بنابراین کنترل دما به صورت هماهنگ برای همه گلخانه ها انجام می شود. نصب این سیستم دو تا سه برابر بیشتر از سیستم محلی دمنده است. در مناطقی بسیار سرد که ممکن است درجه حرارت به -10 درجه سانتیگراد برسد ، این سیستم کار نخواهد کرد و تنها با دو برابر شدن گلخانه یا ترکیب این روش با دمنده ، دمای مورد نیاز گلخانه را تأمین می کند.

 

مزیت دیگر این روش این است که به محض خراب شدن دستگاه ، دمای گلخانه به سرعت کاهش نمی یابد و تا حدی فرصت لازم برای ترمیم آن وجود دارد. سوخت مورد استفاده در این سیستم معمولاً دیزل است که باید در یک منبع سوخت و لوله سوخت در فضایی به دور از احتمال انجماد ذخیره شود.

شرکت روی‌پوشان لوله قزوین ارائه دهنده انواع محصولات گالوانیزه گرم، لوله گالوانیزه، لوله مانیسمان، لوله گلخانه و لوله برق


دانستنی ها گلخانه ,لوله ,سیستم ,حالت ,درجه ,رطوبت ,گرمایش گلخانه ,درجه سانتیگراد ,توسط مشعل ,گازهای احتراق ,احتیاج دارند ,سانتیگراد احتیاج دارند ,درجه سان? منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود رایگان پروژه مالی حسابداری عآبی فروشگاه مستر مووی نقش روشن پورتال جامع صبا اجناس فوق العاده شرکت فنی مهندسی الکترونیک آژند زاگرس پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان کسب و کار موفق