یک کمپانی آمریکایی که ۹۵ درصد قطعات راکت فضایی را با استفاده از چاپگر سه بعدی تولید می کند، برای استفاده از سایت پرتاب «کیپ کاناورال» با نیروی هوایی آمریکا به توافق رسیده است.

 

بر اساس این توافق پنج ساله استارتاپ Relativity Space در کنار اسپیس ایکس، ULA و بلو اوریجین به سومین شرکت فضایی خصوصی تبدیل می شود که از سایت پرتاب در کیپ کاناورال برخوردار می شود.

 

پرینتر سه بعدی

تست موتور Aeon

 

این کمپانی که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده تا کنون موفق به جذب بیش از ۴۵ میلیون دلار سرمایه شده است. Relativity Space چندین مرکز تحقیق و توسعه در آمریکا دایر کرده و برای تست موتور Aeon از مرکز فضایی «استنیس» ناسا استفاده می کند. هدف استارتاپ مورد بحث پرتاب نخستین راکت چاپ سه بعدی در سال آینده است و برای رسیدن به این مهم تا کنون ۱۲۴ تست روی موتور انجام داده است.

 

راکت مذکور که Terran 1 نامیده می شود ابعاد چندان بزرگی نداشته و در ردیف راکت های کوچک تا متوسط قرار خواهد گرفت. این موشک توانایی قرار دادن باری به وزن ۱۲۵۰ کیلوگرم در مدار پایینی زمین را خواهد داشت. شاید این بار چندان سنگین نباشد اما مزیت اصلی راکت حامل به نحوه تولید و هزینه نهایی برمی گردد.

 

چاپگر سه بعدی


دانستنی ها راکت ,استفاده ,فضایی ,موتور ,چاپگر ,پرتاب ,موتور aeon ,relativity space ,سایت پرتاب ,راکت فضایی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
جُز از کُل! مدل مانتو مجلسی فشن زنانه دخترانه بچه گانه 2019 معرفی کالا یلدا مارکت طراحی قالب های فلزی بتن شرکت واسط پستی پایگان عاشقانه هایم برای تو انجمن بانوان هنرمند مهگل همه چیز در مورد دنیای دیجیتال ورزشی کلیپ اخبار ،عكس، دانلود مقاله ورزشي - رزمي من آن کسی هستم که اتفاقی برایش می افتد