ورق گالوانیزه یکی از پرکاربردترین ورق های سرد است که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، تشکیل شوره سفید بر سطح این ورق بسیار رایج است و اکثرا به دلیل شرایط انبار کردن آن به وجود می آید، در شرایطی که در انبار ورق گالوانیزه گردش هوای آزاد وجود نداشته باشد، باعث ایجاد یک لایه به شکل شوره سفید بر سطح آن خواهد شد.

 

پدید آمدن شوره سفید بر سطح ورق میتواند باعث کاهش مقاومت آن در برابر خوردگی شود و از کیفیت آن می کاهد، به همین دلیل اگر قصد و انبار کردن ورق گالوانیزه را دارید ضروری است که روش های انبار کردن آن در شرایطی که امکان شوره زدن آن وجود نداشته باشد مطلع شوید.

گالوانیزاسیون فولاد یکی از موثرترین روش ها برای حفاظت ار آن در برابر خوردگی است، به همین دلیل هم از فولاد گالوانیزه شده در صنایعی مانند تولید ساندویچ پانل، ساخت بدنه و قطعات خودرو و. استفاده میشود.

گالوانیزه کردن ورق یعنی پوشاندن سطح ورق با لایه ای فلز روی، شیوه های مختلفی برای گالوانیزه کردن ورق از جمله روش الکتروشیمیایی، و گالوانیزه گرم وجود دارد.

همانطور که گفتیم شوره سفید ورق گالوانیزه زمانی که ورق در مکانی مرطوب و به دور از گردش هوای ازاد قرار داشته باشند ایجاد میشود. قرار گرفتن فولاد در این شرایط باعث میشود که در نبود اکسیژن و دی اکسید کربن، روی سطح فولاد لکه هایی از رطوبت ایجاد شود که به دلیل عدم وجود هوا خشک نمیشوند و به آنها شوره سفید میگویند.میتواند بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر داشته باشد.

اگر شوره زیادی در سطح ورق تشکیل شود و برای مدت زمان طولای در سطح باقی بماند باعث خواهد شد که آسیب زیادی به سطح ورق وارد شود. و به مرور باعث پدید آمدن خوردگی زیادی بر سطح ورق شود

گالوانیزه قطعات و سازه های فلزی برای جلوگیری از خوردگی و مقاومت بیشتر در برابر هوازدگی انجام می شود.

پیشینه این دانش به سال‌های ۱۷۳۷ تا ۱۷۹۸ بر می‌گردد که یک دانشمند الیتالیایی به طور اتفاقی دریافت که پای قورباغه مرده با لمس یک قطعه فلزی حرکت میکند.

وی دریافت که این فلز تأثیر الکتروشیمیایی بر روی موجودات زنده دارد. گالوانی نتایج کار خود را در سال 1791 منتشر کرد.تحقیقات او راه را برای تصمیمات مهم هموار کرد.

تاریخچه گالوانیزه کردن را بخوانید.


دانستنی ها گالوانیزه ,شوره ,وجود ,باعث ,انبار ,فولاد ,شوره سفید ,گالوانیزه کردن ,انبار کردن ,همین دلیل ,برابر خوردگی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ترکی مووی | دانلود فیلم و سریال اینجا همه چی هست nopardazco-net مجله کره پیکس | عکس بازیگران سریال جدید کره ای سایمدانگ از شبکه تماشا HD , سریال کره ای جدید تلویزیون Nabz.Record تهران صدای مشاور فروشگاه استور استار Alis فروشگاه