دستکش ها باید براساس کاربردی که از آنها انتظار دارید انتخاب شوند، به عنوان مثال اگر در بخش خدمات غذایی یا مهمان نوازی هستید، باید از دستکش ایمنی تایید شده زیر نظر FDA استفاده کنید.  تا در زمان سرویس دهی یا تهیه غذا از انتقال آلودگی به آنها جلوگیری کنید.

برای مصارفی که دست ها در خطر آسیب قرار دارند باید از دستکش هایی استفاده کنید که ایمنی بیشتری دارند، برخی از این مشاغل شامل موارد زیر هستند: تعمیرات اتوموبیل، لوله کشی، کشاورزی، حمل و نقل، باغبانی و.

اما خصوصیت این دستکش ها باید چه چیزهایی باشد؟

مواد تشکیل دهنده دستکش

دستکش های ایمنی باید از موادی همچون: لاستیک مصنوعی، لاتکس، وینیل، پلی اتیلن و نئوپرن تشکیل شده باشند. و هر یک از آنها دارای کاربردهای متفاوتی هستد.

مثلا دستکش هایی که از نیتریل ساخته شده باشند برای کاربردها صنعتی بیشتر استفاده میشوند به این دلیل که دارای مقاومت بسیار بالاتری هستند اما در مقابل دستکش های وینیل دارای قیمت پایین تر اما مقاومت شیمایی پایین تری هستند.

دستکش های لاتکس یا لاستیک طبیعی دارای خاصیت ارتجاعی بیشتری هستند و حساسیت لمسی بسیار بالایی دارند اما عیب آنها این است که ممکن است باعث آلرژی یا حساسیت های پوستی شوند.

ضخامت و طول دستکش

زمان دستکش ها در نظر بگیرید که بسته به کاربردی که در نظر دارید دستکش باید چقدر ضخیم باشد و یا تا چه حد بلند باشد.

امنیت دستکش ها براساس ضخامت و طولی که دارند توسط تولید کنندگان مشخص میشود، باید در نظر داشته باشید که آیا دستکش هایی که ضخامت بیشتری دارند واقعا در برابر سایش و بریدگی مقاومت مناسبی داشته باشند، و در برابر حرارت، شعله و نفوذ آب مقاومت داشته باشند. یا مثلا اگر میخواهید دستتان را داخل مواد شیمایی فرو کنید باید از دستکش هایی استفاده کنید که طول بلند تری داشته باشند.


دانستنی ها دستکش ,باشند ,مقاومت ,دارای ,داشته ,استفاده ,دستکش هایی ,استفاده کنید ,داشته باشند ,هایی استفاده منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ارزانی آیرو دانلود | هر آنچه میخواهید خریدار ضایعات کاغذ باطله و کتاب و روزنامه فروشگاه آنلاین قهوه حراجی یونولیت استاندارد فطرس جدیدترین فیلم و سریال های ایرانی