جشن نوروز در گرجستان با آنچه که ما ایرانی ها داریم، متفاوت است. مجله الی گشت بیشتر به موضوع نوروز و جشن سال جدید در کشورهای مختلف پرداخته و این بار به سراغ گرجستان آمده است. نوروز از جشن های باستانی و بسیار قدیمی ما ایرانی هاست که از دیرباز هر ساله اول سال جدید و در ماه فروردین را برای آن جشن گرفته و به اصطلاح به پایکوبی می پردازیم. اما نوروز جشنی تنها متعلق به ما ایرانی ها نیست. جشن نوروز جشنی پارسی و به جای مانده از دین زرتشت است که در منطقه وسیعی از آسیا وجود داشته و هر ساله جشن گرفته می شود.

 

از مناطق جنوبی روسیه و قرقیزستان گرفته تا آذربایجان و گرجستان همگی همزمان با ما ایرانی ها نوروز را جشن می گیرند و به استقبال بهار می روند. هر چند که نوروز جشنی همگانی است اما در تمام کشورهای همسایه و دیگر کشورهایی که برگزار می شود، تفاوت های بسیاری در برگزاری اش وجود دارد.


دانستنی ها نوروز ,ایرانی ,گرجستان ,جشنی ,نوروز جشنی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تدریس خصوصی ریاضی هفتم ❤خاطرات من و سعیدم❤ تک ستاره آهنگ ایرانی بلاگ شاپ شرکت تهویه سازان پرسپولیس|66051586 وبلاگ اختصاصی تیم ویکی لوپ دانلود آنلاین فایل های الکترونیکی کلاغ سیاه دریایی سوله - سالن - انبار - کارخانه - اداری - تجاری دانلودها